×

Hakkımızda

Biz Kimiz?

2008 yılında ODS Danışmanlık adıyla kurulan ODS Consulting Group ilerleyen yıllarda danışmanlık hizmetlerine “İşe Alım ve Yetenek Yönetimi”ni ekledi. Firmaların ihtiyaç duydukları en doğru çalışanlara kısa sürede ulaşabilmeleri ve çalışanların verimliliklerini maksimize edebilecekleri işlere yerleştirilmeleri amacıyla başlanan bu hizmet modeli, ODS Consulting Group’un sürekli gelişim vizyonu neticesinde 2022 yılı itibarıyla “Smartmatch İnsan Kaynakları”nın kurulmasını sağladı.

Her gün değişen işgücü piyasasında “çift yönlü eşleşme” prensibimizle firmaların ve adayların çözüm ortağı rolünü benimseyerek işe alım süreçlerinde fark yaratan çözümleri sunmayı hedefliyoruz.

Aday ve firma beklentileri arasında tam eşleşme sağlamak ve pozisyonu en kısa sürede en doğru aday ile kapatmak öncelikli hedefimizdir. Bununla birlikte aday tarama ve görüşme aşamalarını üstlenerek çözüm ortağı olduğumuz firmalara zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaktayız.

Strateji

Smartmatch İnsan Kaynakları olarak her aşamasında ölçülebilir veriler üzerine kurguladığımız işe alım stratejimizde işverenler ve çalışanlar için çift yönlü verimli bir işe alım sürecini hedefledik.

İşe alım stratejimizi firmalarımız özelinde tasarlayarak pozisyon için aday arayışımızı “gerekli niteliklere sahip ve kurum kültürüne en uygun aday” bakış açısıyla genişlettik.

Onlarca farklı platform üzerinden yürüttüğümüz aday tarama operasyonumuzla “headhunt” yöntemini aktif olarak uyguluyor, firmalarımız özelinde geliştirdiğimiz işe alım stratejilerimizle özelleştirilmiş bir işe alım süreci kurguluyoruz.

İş arayan adaylarımızın özgeçmişlerini desteklemelerine ve kendilerini daha iyi ifade edebilmelerine yönelik geliştirdiğimiz yeni videolu tanıtım özelliğimizle hem iş arayanlara hem de işverenlere yepyeni bir deneyim sunuyoruz.